20 Ιανουαρίου 2014

ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ - ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 3 - 0

Το Σάββατο 18 - 01 - 2014 η ομάδα μας νίκησε εντός έδρας την ομάδα του ΑΣΤΕΡΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ με σκορ 3 - 0. η ομάδα ξεκίνησε καλά και κατά διαστήματα  κατάφερε να επιβάλλει το ρυθμό της και να προηγηθεί στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου με σκορ 1 - 0
μετά από ωραία ενέργεια του Ντάλλη η μπάλα χτύπησε στο δοκάρι και στην επιστροφή ο Κουτσουπιάς σε κενό τέρμα δε δυσκολεύτηκε να σκοράρει.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας είχε χάσει το ρυθμό της και ο έλεγχος στην αρχή πέρασε στην ομάδα του Μεσολογγίου, δεν έγινε κάτι το ουσιαστικό για αυτά τα 20 περίπου λεπτά μιας και το παιχνίδι παιζόταν στο κέντρο. Οι όποιες προσπάθειες των φιλοξενούμενων ήταν από μακρινά σουτ και απο σέντρες οι οποίες δεν ανησύχησαν καθόλου τον τερματοφύλακά μας , Κ. Γκασούκα που είχε ένα εύκολο απόγευμα.
Η ομάδα ανέβηκε ξανά και σε ωραία προσποίηση του Διον. Ματσίγκα λίγο πίσω από το κέντρο πήρε τη μπάλα ο Μπεναρδής Θ. (Φίλιας), και πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του κάνοντας το 2 - 0.
Το τρίτο γκολ ήταν θέμα χρόνου και ήρθε από τον Αλέξανδρο Φραγκαναστάση.
Η ομάδα του Μεσολογγίου ήταν σε μόνιμη διαμαρτυρία και χαρίστηκαν σε παίκτες της κάρτες για θέατρο.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας στην Πεντάλοφο για το τοπικό ντέρμπι, καλή επιτυχία να έχουμε.