01 Δεκεμβρίου 2013

Ένωση Α.Ο.Κ. - Τρίκαρδος vs Παλαιοπαναγιά σημειώσατε 1 (video το πέναλτι)

Συνεχίζεται η ανοδική πορεία της ομάδας μας με αντίπαλο αυτή τη φορά την Παλαιοπαναγιά και η νίκη ήρθε με το ευρύ σκορ 4 - 0.

Παίζοντας από την αρχή καλό και γρήγορο ποδόσφαιρο η ομάδα μας έδειχνε ότι δε θα άφηνε πολλά περιθώρια στην ομάδα της Παλαιοπαναγιάς που βοήθησε στην εξέλιξη του αγώνα παίζοντας καθαρό ποδόσφαιρο. Οι φιλότιμες προσπάθειες των φιλοξενούμενων, έπεφταν πάνω στους αμυντικούς μας και στο πολύ καλό στήσιμο των παικτών στο χώρο από τον προπονητή.
Ο τερματοφύλακάς μας Κ. Γκασούκας, δεν είχε ιδιαίτερη πίεση και το ευχάριστο ήταν η παρουσία του ξανά κάτω από τα δοκάρια μετά από πολύ καιρό αφου εξέτισε την τιμωρία του, (7 αγωνιστικές).
Το πρώτο γκολ ήρθε από εκτέλεση πέναλτι του Θ. Μπεναρδή μετά από παράβαση αντιπάλου στην περιοχή με το χέρι, γκολ που έκρινε και το πρωτο ημίχρονο.
Στο  δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ήταν απλά καταιγιστική αφου σημειώθηκαν άλλα 3 γκολ.
 Ο Κουτσουπιάς μετά από τραγική έξοδο του τερματοφύλακα και λάθος έκανε σε κενή εστία το 2-0. Το  3-0 ήρθε ξανά από τον Κουτσουπιά μετά από καλή ενέργεια του Διον. Ματσίγκα. Οι ευκαιρίες της ομάδας μας πολλές και ήταν θέμα χρόνου το 4ο γκολ το οποίο ήρθε από τον  Γιώργο Ματσίγκα μετά από εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.
Ικανοποιητική η προσέλευση του κόσμου στο γήπεδο αφού η βροχή και ο δυνατός αέρας δεν ήταν και οι καλύτεροι οιωνοί για να πας στο γήπεδο.